Chirikli

08 квіт.
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Партнерство для всіх - Міжнародний день ромів 2019

Міжнародний день ромів - це день святкування ромської культури. Але для Minority Rights Group (MRG) та «Ромського жіночого фонду «Чіріклі» це не лише святкування культури ромів, але й нагода відзначити чудову роботу ромських громадських організацій та ромськмх посередників, в рамках нашого спільного проекту, який фінансується ЄС, «Партнерство для всіх», що націлений на підтримку ромських громадськи організацій задля розвитку партнерських відносин з оранами влади для включення ромів в Українське суспільство.

Щоденні реалії найбільшої в Європі меншини часто бувають суворими і несправедливими. Але в цей день і в рамках нашого наш проекту ми хочемо представити результати роботи ромського громадянського суспільства та проекти, які формують майбутнє своїх громад по всій Україні.

Почнемо з історії ще одного юного хлопчика-рома, одного з багатьох, хто живе в Закарпатській області України, який має труднощі з доступом до школи, який є розумним і творчім, але відстає від читання і письма і не говорить українською як першою мовою. Але він любить футбол! Він мав змогу зустріти Юрія Мандича, керівниа програми підтримки розвитку вуличного футболу, який також є одним з партнерів «Партнерства для всіх в Україні».

«Ми навчаємо бідних дітей, чиї сім'ї не можуть платити за дорогі клуби», - каже Юрій Мандич. Вуличний футбольний турнір розпочався п'ять років тому на Радванці. На той час грали лише чотири команди. Зараз на Закарпатті існує 56 команд. Сім хлопчиків були прийняті в офіційні спортивні школи, де вони можуть стати професійними футболістами одного дня. Хлопці також мають можливість зустрітися з іншими футболітсами з різних верств та отримати нові навички та впевненість, щоб підтримати їхнє включення до системи освіти. Пан Мандич каже, що пропонуючи ромській молоді можливість подорожувати по нових місцях і вивчати українську мову, розширили їх участь в українському суспільстві.

Цей хлопчик також мав змогу зустрітися з Лолою Кулчар. Лола – ромська посередниця, чия громадська організація «Благо» за підтримки «Партнерства для всіх» впроваджує інноваційну дошкільну програму для ромських дітей у селі Холмок на Закарпатті. Цей проект передбачає, що діти та батьки працюють разом, щоб діти не просто набували навичок для належної інтеграції до місцевих шкіл, але батьки розуміють переваги та стають чемпіонами освіти своїх дітей, під

Інший інноваційний проект здійснює НУО «Ромен» у співпраці з державною владою міста Харкова і зосереджується на наданні правової допомоги, консультацій та інформації для ромів у Харківській області. Проект тісно співпрацював з соціальними службами та здійснював інноваційне соціальне картографування та оцінку потреб ромів, що призвело до створення соціального атласу ромів у Харківській області для покращення державних послуг.тримуючи регулярне відвідування школи дітьми.

У Закарпатті, Львові та Києві «Партнерство для всіх» також підтримує ініціативи ромів щодо створення нових центрів зайнятості, які відповідають потребам та талантам ромської громади. НУО «Терніпа» орієнтована на ромські поселення, в яких роми часто змушені мігрувати для отримання роботи. Вони провели пілотну програму зайнятості в межах місцевості, щоб зменшити потребу в міграції та створити сприятливі умови для процвітання в цих громадах. У Київській області, НУО «Нова хвиля», у партнерстві з Київською адміністрацією зайнятості, створила новий центр зайнятості для ромських жінок, який надає професійну підготовку та контактний пункт для нових партнерських відносин з роботодавцями, для сприяння набору та використання талантів ромських жінок.

На даний момент MRG та Чіріклі підтримують 13 пілотних проектів по всій Україні, створюючи громадські ініціативи, які сприяють партнерству між ромськими громадськими організаціями та державними органами в рамках програми «Партнерство для всіх».

Міжнародний день ромів - це можливість відсвяткувати ромську культуру, а також підвищити рівень обізнаності громадян щодо ситуації ромів сьогодні в країні. Сьогодні та всі інші дні року MRG висловлює солідарність з ромською громадою проти ненависті та дискримінації та продовжуватиме працювати за повне визнання прав ромів у світі.

 

 

Цей проект фінансується за допомогою щедрої підтримки Європейського Союзу.

«Партнерство для всіх: розробка стратегій соціально-економічного співробітництва ромських громад та місцевих органів влади в Україні» (ENI / 2016 / 376-039)

 

Останнє редагування Четвер, 11 квітня 2019 13:54
Детальніше в цій категорії:
« Tренінги для ромських жінок
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі