Chirikli

20 трав.
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Берегово: Партнерство для всіх

14-15 травня 2017 року в місті Берегово, де в рамках спільного проекту “Партнерство для всіх: Розробка Стратегії соціально-економічного співробітництво між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні”. Міжнародна Благодійна Організація “Чіріклі” у партнерстві з міжнародною організацією Minority Rights Group провела ряд зустрічей та тренінгів для ромської громади, ромських громадських організацій та органів місцевої влади задля реалізації їх активної синергії у забезпеченні прав ромської національної меншини, розбудови співпраці громад з представниками влади на місцях та сприяння підсиленню між ними взаємної довіри .

Першим заходом стало проведення 14 травня тренінгу для жінок ромської національності. Його основною метою було надати учасницям детальну інформацію про їхні права та можливості їх подальшої реалізації в рамках правової держави. На початку тренінгу учасниці обговорили та визначили основні проблеми власної громади, з якими найчастіше зустрічаються близько 7000 мешканців табору, де вони проживають. Далі робоча зустріч проходила разом з тренерами, які відповіли на запитання учасниць, які їх найбільше турбують. Також, учасниць було ознайомлено з концепцією прав людини, та, керуючись якими нормативними актами та документами, як їх відстоювати і до кого звертатись у разі їх порушення або недотримання.

Наступним заходом МБО “Чіріклі” в місті Берегово стало проведення 15 травня тренінгу для ромських громадських організацій та ромських активістів. Під час зустрічі учасники обговорили та виділили нагальні питання ромської громади в м. Берегово, які потребують негайного вирішення. За результатами дискусії було вирішено налагодити більш плідну співпрацю з органами міської влади та залучати донорські організації у своїй подальшій роботі з вирішення проблем ромської громади. Після цього учасники тренінгу розділились на групи та прийняли участь у написанні пробних адвокаційних проектів направлених на благо ромської громади, які за умови відповідності стандартам та достатній обґрунтованості зможуть бути реалізовані учасниками у майбутньому. Основними напрямками роботи стало: покращення інфраструктурних об’єктів та вирішення проблеми ромів з отриманням ідентифікаційних документів.

Того ж дня було проведено зустріч з представниками міської ради міста Берегове, на якій між ними разом з представниками МБО “Чіріклі” та організацією Minority Rights Group(Будапешт) було обговорено широке коло питань з проблематики багато чисельної ромської громади у цьому місті. Державним посадовцям було презентовано проект « Партнерство для всіх: Розробка Стратегії соціально-економічного співробітництво між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні “, а також презентацію діяльності МБО “Чіріклі”, зокрема щодо роботи ромських посередників та переваг запровадження даної посади при роботі з ромською громадою. Також, було представлено презентацію MRG та її онлайн-курси для міських рад. Представниця від “Чіріклі”, Кондур Зола, розповіла учасникам заходу про міжвідомчу групу відповідальних міністерств України з питань забезпечення прав та інтересів ромської етнічної меншини та яким чином можна долучитись до її роботи. Також вона зазначила про важливість запровадження інституту посередництва між органами державної влади та ромським населенням в освітній та соціально-медичних сферах. Особливо важливими темами, які були обговорені учасниками стали: проблеми працевлаштування осіб ромської національності та відвідуваність дітьми шкільних закладів. Сторони домовились всіляко сприяти вирішенню даних питань та координувати роботу. Наостанок, представники міської ради пообіцяли включити витрати на ремонт води у медичному центрі в бюджет місцевого плану заходи по Стратегії інтеграції ромської етнічної меншини.

Опубліковано в Партнерство для всіх
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі