Chirikli

14 черв.
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Проект “Партнерство для всіх: Розробка Стратегії соціально-економічного співробітництво між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні”

З початку 2017 року Міжнародна Благодійна Організація “ Ромський жіночий фонд Чіріклі” у партнерстві з міжнародною організацією Minority Rights Group розпочали спільний проект “Партнерство для всіх: Розробка Стратегії соціально-економічного співробітництво між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні”.

Проектом передбачене проведення заходів для різних груп суспільства задля реалізації їх активної синергії у забезпеченні прав ромської національної меньшини, розбудови співпраці громад з представниками влади на місцях та сприяння підсиленню довіри .

З огляду на те, що в Закарпатській області проживає найбільша кількість ромів в Україні, дана область була обрана першою серед запланованих для проведення в травні 2017 року низки заходів передбачених проектом.

11 травня для ромських жінок з таборів Радванка та Тельмана м. Ужгород був проведений тренінг для підвищення їх знань про права та свободи людини права і свободи жінок у сучасному світі та їх забезпечення у межах правової держави. З огляду на те, що переважно у більшості ромських поселень жінки обмежені у своїх правах фактично, та мало обізнані з тим, як їх реалізовувати в принципі, та лише частково реалізовують свій лідерський потенціал, МБО «Чіріклі» вважала за доцільне розпочати роботу саме з жіночим населенням задля підвищення їх обізнаності про права та свободи в Україні та можливості самореалізації особистості. Під час тренінгу відбулись змістовні дискусії, а зокрема, учасниці обговорювали основні проблеми які існують в громадах та набули навичок їх розв‘язання. Також у заході приймав участь депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич, який розповів про можливості вирішення даних проблем та ту підтримку, на яку можуть розраховувати ромські мешканці від державних адміністрацій.

Наступним заходом став тренінг 12 травня для представників ромськихгромадських організацій та молодих ромських активістів під час якого учасники отримали знання про українське законодавство стосовно національних меньшин та роботу огранів державної влади, які відповідають за забезпечення прав та інтересів ромської національності. Учасники також проаналізували стан реалізації «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» Однією з цілей даного заходу було навчання та стимулювання учасників до написання проектних заявок, завдяки чому у майбутньому вони зможуть отримати фінансування на свої ініціативи в інтересах розвитку громади. Чимало цікавих і практичних ініціатив було розроблено протягом тренінгу і, безумовно, вони мають шанс бути втіленими у найближчому майбутньому.

Опубліковано в Партнерство для всіх
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі