Chirikli

31 серп.
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Стандарти надання соціальних послуг: від теорії - до реальної користі людям

Нараду проведено в рамках проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні» Нараду проведено в рамках проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні» Фото: Фейсбук-спільнота "Захист правромів України"

Продовжити апробацію проекту Державного стандарту соціальної послуги представництва інтересів. Таке рішення прийняли учасники наради, що пройшла 19 серпня в Києві. На їх переконання, чітко розроблена теорія та сумлінне практичне випробування разом дадуть можливість надавати людям якісні соціальні послуги.

Попередні результати проходження апробації проекту Державного стандарту соціальної послуги представництва інтересів обговорили представники Міністерства соціальної політики України у співпраці з Міжнародною благодійною організацією „Ромський жіночий фонд „Чіріклі”.

З боку Міністерства до роботи були залучені співробітники кількох управлінь, де проводиться апробація вищезазначеного проекту Держстандарту: у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг, профілактики соціального сирітства, департаменту захисту прав дітей та усиновлення, закладів для бездомних осіб, терцентрів соціального обслуговування, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, закладів соцзахисту дітей. Від імені громадських активістів діалог вели представники МБО «Чіріклі», національний координатор програми РОМЕД-2 та експерт Міжнародного фонду «Відродження».

11891079 10205831401438845 5453496220697887985 n

Учасники обговорення. Фото: Фейсбук-спільнота "Захист прав ромів України".

Реформування системи соціальних послуг та створення ефективного механізму їх надання, зокрема стандартизацію соціальних послуг вже тривалий час обговорюють представники держструктур і громадських організацій.

На сьогодні розроблено 15 проектів держстандартів соцпослуг: 7 затверджено Мінсоцполітики у 2013 році, три – у 2015-му, 5 – в роботі на стадії підготовки до затвердження.

Зокрема, 2 проекти готуються для погодження центральними органами виконавчої влади (соціальної профілактики, стаціонарного догляду громадян похилого віку та інвалідів);
2 - паліативного догляду та представництва інтересів – проходять апробацію. Ще 1 – посередництва та медіації – в розробці.

Наразі стандарти соціальної послуги представництва інтересів апробовуютьв роботі з різними категоріями: безхатченками, людьми похилого віку, сім’ями чи особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі постраждали від торгівлі людьми, насильства у сім’ї, особами з числа національних меншин. Саме попередні результати такої апробації представили і обговорили присутні.

Під час дискусії її учасники висловили пропозиції:

- визначити час для надання послуги для кожної категорії осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах (мінімум та максимум);
- визначити шкалу оцінювання соціальної послуги представництва інтересів;
- виокремити послуги представництва інтересів в судах;
- посилити акцент на специфіці надання послуги представникам національним меншин;
- узгодити зміст анкет (опитувальників) з діючим законодавством.

Висновок: тільки практичним шляхом можна визначити прогалини „теоретичного” документу, удосконалити практичний механізм, і в результаті - надавати людям дійсно якісні соціальні послуги.

Довідка
Нараду проведено в рамках проекту «Розширення можливостей ромських соціально-медичних посередників в Україні», який реалізується за підтримки програми «Ромського здоров’я» ІВФ та Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Інформація та фото: Фейсбук віце-президента МБФ «Чіріклі» Земфіри Кондур.

Опубліковано в Новини
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі